Online prenos k zápasu pripraví kcepec.

Čas Udalosť
ani nie je veľmi o čom písať, úradujúci majster potvrdil úlohu favorita, ale že to bude také jednoduché asi po minuloročnom štvrťfinále so žilinou nečakal, žirafy po tretíkrát na jar s vysokou prehrou, mladý kolektív potrebuje dozrieť a predovšetkým zrýchliť všetky činnosti, vďaka za pozornosť, foto zo stretnutia nájdete večer v galérii.
43:30 gól HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Gól: Branislav Thron. Stav stretnutia: 1:9.
Thronove nahodenie na bránku si škorvánkej zrazil za chrbát
43:00 HBC Žirafa Žilina: konečne po dlhšej dobe pekný moment, Lipovský vyhodil za obranu na Grilla, ten sám na Haviara ale ten vychytal
40:36 gól HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Gól: Rastislav Mach. Asistencia Branislav Thron. Stav stretnutia: 1:8.
aké je to jednoduché, vyhrá sa buly a strela bez prípravy
39:00 HBC Žirafa Žilina: ušli Dubovec s Linetom, prvý menovaný pekne potiahol ale jeho čitateľnú prihrávku vracajúci sa obranca pohodlne chytil, z peknej príležitosti tak nebolo nič
36:08 gól HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Gól: Milan Beniač. Asistencia Roland Javorčík. Stav stretnutia: 1:7.
Strela od modrej, Beniač ju tečoval tesne pri bránke a je z toho siedmy gól
36:00 už sa iba dohráva, hostia majú nahrané, žirafy iba platonická snaha
33:00 HBK Nitrianski Rytieri Nitra: hostia sa bez väčších problémov ubránili a už hrajú v plnom počte
30:23 trest HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Trest: Lukáš Maděra. 2min, hákovanie.
Žirafy budú mať výhodu presilovej hry, Hrvol za obranu vysunul Lineta, ten bol ale hákovaný, aj napriek tomu sa mu podarilo zakončiť, Haviar pozorný, pokračuje sa teda 5 na 4
30:01 začala posledná štvrťhodinka
skončila druhá tretina, hostia boli rovnako gólovo produktívni ako v tej prvej, stav zodpovedá dianiu na ihrisku, ani teraz domáci nezachytili úvod, keď Nitrania zvyšovali náskok a Žirafy sa k slovu znova dostali až po nich, je to mrzuté ale na tabuli svieti 1:6, pokračujeme po prestávke
29:00 HBK Nitrianski Rytieri Nitra: hostia sa ubránili a už hrajú v plnom počte
26:36 trest HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Trest: Filip Cajchan. 2min, držanie.
Žirafy budú mať presilovú hru, pokračuje sa 5 na 4
26:15 gól HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Gól: Milan Beniač. Stav stretnutia: 1:6.
Beniačovi sa to poodrážalo od troch žilinských hráčov, s veľkým šťastím prešiel až pred Škorvánka a bekhendom zavesil
26:00 v tých fázach sa viac snaží Žilina, Haviar už čo to pochytal
24:00 HBC Žirafa Žilina: niekoľko striel mala teraz aj Žilina, neujala sa ani jedna, stále je to o štyri
21:08 gól HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Gól: Michal Hrivnák. Asistencia Marián Kučerka. Stav stretnutia: 1:5.
zle to Žirafy bránia, veľmi zle, Hrivnák sa vytiahol spoza bránky a poslal loptičku po zemi k vzdialenejšej tyčke a tá sa nejako pomedzi hráčov a hokejky došmodrchala až čiaru
20:00 HBK Nitrianski Rytieri Nitra: rovnako ako v prvej tretine aj teraz hostia v úvode tlačia koľko to ide, Žirafy sa iba bránia
už je to znova o tri góly, Gril dobre bránil Hrivnáka ale v rozhodujúcej fáze sa pošmykol a Hrivnák to z otočky hneď využil, jeho švihovku spoza kruhov nemohol Škorvánek vidieť, stála pred ním hrča hráčov
15:01 začala druhá tretina
skončila prvá tretina, škoda jej úvodu, keď domáci ani nie za sedem minút inkasovali až trikrát z veľkého tlaku Nitry, potom sa konečne Žirafy otriasli a skúsili aj útočiť a nielen brániť, v závere tretiny sa im to darilo stále častejšie a z toho vzišiel aj ich úvodný gól tesne pred sirénou
14:34 gól HBC Žirafa Žilina: Gól: Pavol Slovák. Asistencia Norbert Pavlorek. Stav stretnutia: 1:3.
Pavlorek sa kľučkou na polovici zbavil brániaceho Hrivnáka, spoza modrej nahodil na brankára, Haviar však iba vyrazil k voľnému Slovákovi, ktorý pohodlne dáva úvodný gól domácich
13:20 dôležité HBC Žirafa Žilina, Michal Dubovec: škoda, Dubák ani na dvakrát nedokázal prestreliť ležiaceho Haviara
13:00 HBC Žirafa Žilina: Žirafy sa dobre bránili a už hrajú v plnom počte
12:00 dôležité HBC Žirafa Žilina, Ján Drevenák: Zatiaľ najväčšia príležitosť Žiliny a paradoxne v oslabení, ušiel Drevenák, zo strany sám na Haviara, dával mu to pomedzi nohy, ale brankár hostí aj so šťastím vyrazil, alebo iba so šťastím :)
10:36 trest HBC Žirafa Žilina: Trest: Michal Dubovec. 2min, podrazenie.
Beniač mal našlápnuté, Dubovec to ani tak nechel urobiť ako to vyzeralo, ale je z toho ďalšia - druhá presilovka Nitry, pokračuje sa 4 na 5
09:00 úvodný tlak Nitry už trošku opadol, k slovu sa konečne dostali aj domáci, ale budú mať čo robiť, prvá tretina ešte neskončila a už je 0:3
06:28 striedanie HBC Žirafa Žilina: Striedanie: Juraj Škorvánek dole, Matej Krško hore
po treťom góle na nechal Krško striedať, v bránke už stojí Škorvánek
06:28 gól HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Gól: Róbert Kašša (VPR). Asistencia Michal Hrivnák, Marián Kučerka. Stav stretnutia: 0:3.
Kučerka vyhral buly, prihral na Hrivnáka, ten naznačil strelu ale nakoniec nahral Kaššovi a ten bez prípravy dáva tretí gól, presilovka využitá, učebnicová kombinácia
05:36 trest HBC Žirafa Žilina: Trest: Martin Grill. 2min, podrazenie.
aby toho nebolo málo, hostia budú mať presilovú hru, pokračuje sa 4 na 5
05:15 gól HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Gól: Branislav Thron. Asistencia Patrik Martiška. Stav stretnutia: 0:2.
Tlak hostí pokračuje, Martiška nahral Thronovi, ktorý spoza kruhu dobre trafil pod Krškovu vyrážačku
03:44 gól HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Gól: Filip Cajchan. Asistencia Filip Titka. Stav stretnutia: 0:1.
hostia sa ujímajú vedenia, trošku zbytočný gól, na dlhú loptu si dobehol Cajchan popri mantinely, bol posledným hráčom ale Krško vybehol aj nevybehol, zostal vysoko a mimo bránky a nebol problém dať mu gól
00:01 práve sa začalo
rozhodcovi sú už tu, tímy sa práve pozdravili o pár sekúnd sa bude hrať
ešte stále sa nehrá, rozhodcovia ešte nie sú na hracej ploche
v bránkach Krško, u hostí Žilinčan Haviar, ktorý má v kádri aj kolegov Beniača, Kaššu R., Ladiver chýba. Rozhodcami páni Šimbera s , a ak si to pustia ako u mladých tak to bude zaujímavé.
v domácej zostave dvaja nováčikovia Lipovský s Linetom, vrátil sa aj Petný, chýbajú Lajčiak a dvaja zranení z minulého zápasu Dubovec A. a Kuna
o chvíľku začíname, oba tímy sa rozcvičujú, hostia v bielo-belasých dresoch, domáci v tradičnej žlto-zelenej kombinácii. Nitra je jasným favoritom stretnutia, domáci musia podať výkon na hranici svojich síl a aj to nemusí stačiť. V žiline je slnečné počasie, ihrisko suché, teplota okolo 14 stupňov.